Muzea we Wrocławiu

Spacerując po Wrocławiu, nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że znajduje się tutaj kilkanaście niezwykle znaczących obiektów muzealnych. Warto zobaczyć chociaż kilka z nich i stać się bogatszym o unikatową wiedzę historyczną.

W samym centrum możemy się natknąć na Muzeum Miejskie oraz jego oddział mieszczący się w przepięknie odrestaurowanym pałacu królewskim – potocznie nazywanym Zamkiem Królów Pruskich. Znajdziemy w nim prawie trzy tysiące ciekawych eksponatów, które pochodzą ze zbiorów (między innymi pruskich i niemieckich). Ponad to możemy także podziwiać odrestaurowane komnaty królewskie oraz wystawę „1000 lat Wrocławia”. Oddziałem tego muzeum jest Arsenał Miejski, w którym będziemy mogli zwiedzić Muzeum Militariów, Muzeum Architektury i Muzeum Archeologiczne.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przyszykował dla nas Wrocław. Jedyną placówką na terenie całego kraju, która prezentuje unikatowe zbiory poczty polskiej, pochodzące z czasów XVI wieku jest Muzeum Poczty i Komunikacji. Jeśli zaś interesuje nas historia czasów piastowskiego Śląska, powinniśmy wybrać się do Muzeum Archidiecezjalnego, które mieści się na Ostrowie Tumskim. Całkiem niedaleko, w Mauzoleum Piastów Śląskich możemy zobaczyć urnę z sercem księżniczki Karoliny, ostatniej kobiety z rodu Piastów.

Jeśli mamy nieco inne zainteresowania, bliska jest nam biologia i powiązane z nią dziedziny, bezsprzecznie powinniśmy wybrać się do: Muzeum Przyrodniczego, Muzeum Geologicznego, Muzeum Mineralogicznego i Muzeum Człowieka. Możliwości do zwiedzania jest znacznie więcej. Warto więc poświęcić chwilę i wybrać chociaż do kilku z nich.

Przeczytaj też:

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *